Díjazottok

kitüntetés2

Intézményünk, munkatársaink és diákjaink állami kitüntetései, eredményei

Az intézmény kitüntetései:
Csillagház tagozat: Budapestért díj (1995)
Mexikói úti tagozat: Pro Scholis Urbis (2001)
Mozgásjavító Általános Iskola:
Oktatási Miniszter Elismerő Oklevele (2003)
A Média Építészeti Díja, Közönségdíj (2010)
tervezők: Guntner Zsolt, Csillag Katalin, Anthony Gall
A Magyar Nemzeti Múzeum Múzeumbarát Iskola díja (2011)
Előminősített Referencia Intézmény Oklevél (2011)
A Magyar Gyógypedagógusok Egyesülete Díszoklevele (2012)
A Tempus Közalapítvány Nemzetközi Együttműködési Kultúráért Nívódíja;
A szülők partnerek – Parents are Partners (2013)

Munkatársaink kitüntetései:
Balogh Ferencné mozgásnevelő – Kiváló Munkáért (1981)
Baróthy Sándorné tanár – Pedagógus Szolgálati Emlékérem (1985)
Bartók Péterné tanár – Kiváló Munkáért (1987), Miniszteri Dicséret (1980)
Bellán Erzsébet tanár – Kiváló Munkáért (1987), Miniszteri Dicséret (1980), Pedagógus Szolgálati Emlékérem (2008)
Berényi Oszkárné mozgásnevelő – Miniszteri Dicséret (1987)
Berki Erzsébet tanár – Magyar Köztársaság Arany Érdemkereszt (1994)
Biczó Imréné technikai dolgozó – Miniszteri Dicséret (1989)
Boross Margit mozgásnevelő – Gordosné Szabó Anna díj (2016)
Chikányné Szedres Rita tanár – Miniszteri Dicséret (1986)
Csizmadia Istvánné tanár – Arany Katedra (1994)
Dombainé Esztergomi Anna igazgatóhelyettes – Kiváló Munkáért (1988), Éltes Mátyás Díj (2002)
Fodor Eszter tanár – Miniszteri Dicséret (1989)
Gyalai Gáspárné tanár – Kiváló Tanár (1975), Földes Ferenc Díj (1988), Pedagógus Szolgálati Emlékérem (1991)
Hoffmann László igazgatóhelyettes – Kiváló Munkáért (1989)
Horváth Oriána igazgatóhelyettes – Miniszteri Dicséret (1990)
Kékesiné Járó Rozália tanár – Kiváló Munkáért (1985)
Kovács Márta tanár – Miniszteri Dicséret (1988)
Kovácsné Szűcs Klára tanár – Miniszteri Dicséret (1989), Fővárosi Dicséret (2003)
Kulcsár Gyuláné gyermekfelügyelő – Miniszteri Dicséret (1990)
Lalik Veronika Szakértői Bizottság – Miniszteri Dicséret (1983), Kiváló Munkáért (1989)
Látrányi Gáborné tanár – Miniszteri Dicséret (1981), Fővárosi Dicséret (2003)
Majsainé Hartyáni Júlia tanár – Miniszteri Dicséret (1981), Kiváló Munkáért (1988)
dr.Malatinszky Gyula tanár – Miniszteri Dicséret (1990)
Molnárné Lányi Ágnes Szakértői Bizottság vezető – Kiváló Munkáért (1988)
Nádas Pál címzetes igazgató – Kiváló Társadalmi Munkáért kitüntető jelvény (1981), Kiváló Munkáért kitüntető jelvény (1984), Éltes Mátyás–díj (1993, Művelődési és Közoktatási Miniszter), Pro Caritate emlékérem (1993, Népjóléti Miniszter) Esterházy Miksa Emlékérem (1993, Belügyminisztérium), A Magyar Köztársasági Érdemrend Kiskeresztje (1994. Göncz Árpád elnök), „Az egyesületi munkáért” (1994, Magyar Gyógypedagógusok Egyesülete), Budapestért (1996, Budapest Főpolgármestere), A Köztársaság Elnökének Érdemérme (2004. dr. Mádl Ferenc elnök), Emléklap (2005, Főváros Oktatási Bizottsága), a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje (2007), Pannon Példakép Díj (2007), Bárczy István Díj (2010, Budapest Főváros Önkormányzata), a Magyar Paralimpiai Bizottság Életműdíja (2013), Zsótér Pál Életmű-Díj (2014), Fair Play Trófea “A sport szolgálatában” (2016, NOB)
Nagyné Fatalin Andrea intézményegység-vezető – Szent Gergely Díj “Az év pedagógusa – gyógypedagógia” kategóriában (2014)
Nemlaha Katalin mozgásnevelő – Miniszteri Dicséret (1991), Pedagógus Szolgálati Emlékérem (2008)
Okányi Andrea igazgatóhelyettes – Miniszteri Dicséret (1991)
Oriskó Istvánné tanár – Pedagógus Szolgálati Emlékérem (1984), Arany Katedra Emlékplakett (1994)
dr. Pásztor Jenőné tanár – Pedagógus Szolgálati Emlékérem (1991)
Péró Sára igazgatóhelyettes – Miniszteri Dicséret (1990)
Sebők Zsuzsanna mozgásnevelő – Fővárosi Dicséret (2003)
Szabó Mária tanár – Kiváló Munkáért (1982), Pedagógusi Szolgálati Emlékérem (1989)
Tóth József tanár – Magyar Köztársaság Arany Érdemkereszt (1994)
Varjasné dr. Kovács Edit mozgásnevelő – A Magyar Népköztársaság Érdemes Sportolója (1972), Miniszteri Elismerő Oklevél (2003), Magyar Arany Érdemkereszt (2014)
Vásárhelyi Gyöngyi tanár – Kiváló Pedagógus (1988), Fővárosi Oktatásért (1993), Magyar Köztársaság Arany Érdemkereszt (1994), A Magyar Nemzeti Múzeum „Múzeumbarát Pedagógus” díja (2011)

Diákjaink kitüntetései, eredményei
Turcsán Tamás – Élen a tanulásban, élen a sportban (2012)
Ráczkó Gitta
Paralimpiai Játékok, Atlanta (1996): 100 m mell – bronzérem, 4×50 m vegyes úszás, csapat – aranyérem
Paralimpiai Játékok, Athén (2004): 100 m mell – bronzérem
Paralimpiai Játékok, Peking (2008): 100 m mell – bronzérem
Engelhardt Katalin
Paralimpiai Játékok, Barcelona (1992): 50 m pillangó – ezüstérem
Paralimpiai Játékok, Atlanta (1996): 4×50 m vegyes úszás, csapat – aranyérem, 200 m vegyes úszás – bronzérem,  50 m pillangó – bronzérem
Paralimpiai Játékok, Sydney (2000): 50 m pillangó – bronzérem
Paralimpiai Játékok, Athén (2004): 50 m pillangó – bronzérem
Vereczkei Zsolt
Paralimpiai Játékok, Barcelona (1992): 50 m hát – aranyérem
Paralimpiai Játékok, Atlanta (1996): 50 m hát – aranyérem
Paralimpiai Játékok, Sydney (2000): 50 m hát – aranyérem
Paralimpiai Játékok, Athén (2004): 50 m hát – bronzérem
Paralimpiai Játékok, Peking (2008): 50 m hát – bronzérem
Eindhoveni úszó-világbajnokság (2010): 50 m hát – ezüstérem
Paralimpiai Játékok, London (2012): 50 m hát – bronzérem
Paralimpiai Játékok, Rio de Janeiro (2016): 50 m hát – bronzérem